středa 23. února 2011

Chocolate heaven

Ha. Včera jsem dělala mým kamarádům francouzskou čokoládovou pěnu. Dělala jsem ji již po několikáté, protože je to fakt lahoda a vypadá to hrozně luxusně!
Tak mě napadlo, že vám to zdokumentuju a dám případný návod pokud taky chcete strávit pár minut pojídání v čokoládovém nebi!
Ha, I cooked the french chocolate froth for my friends yesterday. i have already made it several times, because it is realy delicious nad looks very tasty.
So it crossed my mind that I should take some pictures and show you how to cook it, if you want to spend few minutes in the chocolate heaven. 


Co potřebujete: 
3 vejce
1lžíci hery
Baileys (podle toho jak moc velcí jste alkoholici, já dávám 3 čajové lžičky)
200g kvalitní čokoládu (pokud máte rádi sladčí tak použijte aspoň jednu hořkou a jednu mléčnou klidně.Můžete si udělat pěnu samozřejmě i z bílé čokolády ale mmm ne.Hořká go!)
You need:
3 eggs
1 spoon of hera
Baileys ( it depends on your alcoholic needs, I just use 3 teaspoons)
200g of high-quality chocolate ( if you like it sweeter, xou would better use one bitter and one milk bar of chocolate. You can make it from white chocolate aswell, but bitter rules!
Pusťte se do toho!
Připravte si ohňevzdornou misku do které nalámete všechnu čokoládu na menší kousky.
Poté do ní přidejte lžíci hery.
A nakonec podlejte trochou vody.
Let´s do it!
You have to prepare a refractory saucer in which you put small pieces of all chocolate.
Afte that you have to put one spoon of hera into it.
Finally baste it with a little water.


Dejte si vařit vodu do hrnce, na kterém sedí vaše miska s čokoládou. Nedávejte tam té vody moc ať to nevyteče kuchaříčci!
Poté dejte misku s čokoládou,máslem a vodou na hrnec a míchejte a rozpouštějte a znovu míchejte. Míchejte až vás bude bolet ruka a bude vše rozpuštěné a promíchané do jedné tekutiny. Přidávejte podle potřeby vodu ale ne moc, ať to není vodové! Má to zůstat takové trošku tužší, ne uplně tekuté.
Put a little water into the pot, on which you have your saucer with chocolate. Then put the saucer on the pot again, and blend it and dissolve and blend it again. You can baste it, but not so much, it shouldn´t be a liquid. It should be tougher.


Odstavte si misku z hrnce a připravte si dvě mísy. Do jedné rozklepněte bílky a do druhé žloutky ze všech 3 vajec  (omlouvám se za kvalitu fotky,nedošlo mi, že to nebude dost dobře vidět).
Ke žloutkům přidejte všechnu směs z čokolády a pořádně promíchejte. Pak přidejte Baileys podle chuti (jde cítit fakt i málo).
A zase míchejte.
Take the saucer out from the spot and prepare 2 saucers. Into one saucer put egg white and yolk of egg to another. To yolk of eggs put all your chocolate and mix it very properly. Then put Baileys into it (depends on you).
And mix it againg.


Vezměte si druhou mísu a z bílků vyšlehejte tuhý sníh!
take the second saucer with egg white and make a stiff "snow".


Sníh poté vmíchejte do druhé mísy k ostatnímu.
A zase  promíchejte.
Už vás bolí ruka? ;)
Then mix the snow into the first saucer.Tuto směs nalejte do skleniček,mističek nebo pohárků a zakryjte alobalem, aby nevznikal škraloup!
Doporučuji skleničky, vypadá to líp. Já dělala do mističek kvůli následnému přenášení do školy.
A nakonec dejte do lednice a dejte vychladit na nejméně 12 hodin. Ale věřte! Po 20 je to ještě lepší.
Konečný produkt nemám, protože dřív než jsem to stihla vyfotit tak to všichni snědli. Zlouni. Ale stejně je mám ráda a dneska jim jdu upéct parádní muffins s borůvkama. 
Ano! Ráda krmím lidi.
Tak toť vše.
Doufám,že vyzkoušíte a napíšete jak je to parádní a jak vám to chutná!
Teď jdu péct muffins a číst si Čapka.
Mějte se a nezmrzněte!
This mixture put into some glasses, saucers or cups and cover it by foil. I recommend glasses, it looks better. I had to put it into saucers, because i wanted to take it to school. And finally put it into the fridge for cca. 12 hours. Honestly, after 20 hours it is much more better. I didnt take a photo of the "final product", because they had eaten it before I could do it. Grrrr.. But I still like them and I will cook some muffins for them today.
Yea! I like to fatten them.
Now I am going to cook that muffins and read some Capek´s book.
Have a nice day and do not freeze!

5 komentářů:

  1. teda to jsou krasne napady! a moc pekna fotecka v hlavicce blogu :)

    OdpovědětVymazat
  2. Maybe vím ,co to je a jestli je to to,co si myslí,tak je to totálně nejlepší!!:D

    OdpovědětVymazat