neděle 26. června 2011

This is it

Dopadlo to docela dobře.I když jsem celé odpoledne musela proležet. Zaprvé z přecpání a za druhé z únavy...
Hodnocení bylo kladné a body už jsou v obálce uzamčené v trezoru...Dozvíme se za pět týdnů, ale mysleme pozitivně... Nemůžu se ale nabažit vědomí, že už teď budu jen jíst a nic nedělat!!! Hahaha
Dýńová polévka s kokosovým mlékem a krutonky


Kuřecí masíčko v křupavé paráda a parmezánu, domácí hranolky, rajčatovo-bazalkový dip
Chlazené Míša řezy s jahodami a mátouRecept na dýňovou polévku (na přání:)):
Potřebujete:
1kg dýně
2 větší mrkve
1 velká cibule
2 větší brambory
sůl
bílý pepř
kokosové mléko (nemusí být, může být i smetana nebo šlehačka)
tvrdý rohlík,houska na opečení na krutony
Postup:
Velice jednoduchý! Nikdo nezkazí...
Prostě všechnu zeleninu nakrájejte na větší kusy,zalejte vodou (nepřehánějte!stačí aby byla všechna zelenina ponořená...Chcete přece krém a ne vodu;)),osolte,opepřete,dejte poklici a vařte. Stačí 30-40 minut, aby bylo vše měké. Dýně většinou sice potřebuje tak minut 20 ale bramborám a mrkvi to trvá déle. Až bude vše měké prostě jen vemte tyčový mixér a pořádně se na zelenině vyřáděte, aby až s ní skončíte byl jen hladký oranžový krém. Ještě chviličku povařte. Servírujte s pokapaným kokosovým mlékem a krutony. Mňam! Úspěch zaručen i u těch, do kterých zeleninu moc nenacpete. 
Dobrou chuť;)!
Joo a ještě informace, kde se dá teď dýně sehnat. Ne vůbec jsem si teď na začátku léta nepřipadala jako Maruška s jahodama! Hele jde to, sice těžko, ale jde to. Na podzim jich bude plno všude, ale teď mám zaručený tip v Praze na Ipaku v ulici Belgická. Jsou tam velicí vietnamci, mají nápis Ovoce a zelenina z celého světa myslím a tam ty dýně mají. 100g za 6.90. Takže dvě dýně mě vyšly na 103 korun. Drahé, ale i teď v nesezoně vynikající. A nevykupte mi je tam, nebo vás zastřelím! 
Pac

6 komentářů: