pondělí 26. ledna 2015

Summer Coffeetrip Vienna*

4 girls, 4 days, 1 coffeetrip. 
part II.


Už si přeji léto, hrozně moc! Tak moc, že se mi rozbil zip u zimního kabátu a nový už si kupovat nebudu, žejo? Navíc už jsem vyndala z mrazáku poslední zásoby nasyslených borůvek. 
Takže léto (alespoň jaro)... Přijď co nejdříve. 
Prosím!

S úsměvem si alespoň prohlížím fotky z minulého léta a uvědomila jsem si, že jsem vám ještě nenapsala o pokračování našeho malého letního coffee tripu, který začal v Brně
Jak už název napovídá, pokračovali jsme směr Vídeň, kde už jsem kavárny prozkoumávala (tady). Chtěla jsem holkám některé z nich ukázat, ale shodou okolností měly zrovna POC a CaffeCouture dovolenou. Prozkoumaly jsme tedy další kavárny, které jsem minule nestihla a některé z nich určitě stojí za doporučení! 
Tak tedy zpět do letních šatů a a doby ledových kávo drinků!

1. KaffemikJako první bych chtěla zmínit kavárnu Kaffemik, která byla v létě ještě docela nováčkem. Místo není moc velké, tak akorát pro dva stoly a pár židlí. Velmi se mi líbil interiér a to především bar, který byl obložen nádhernými kachličkami. Kvůli horkému počasí jsme zvolily hlavně kávy na ledu a vyhodnotily, že můj ledový filtr od Coffee Collective byla nejlepší volba. 

Web 
2. Coffee PiratesDalší kavárnou bylo Coffee Pirates, které jsem chtěla navštívit už minule, když jsem byla ve Vídni s Markem. Dostala jsem se tam až tohle léto a litovala, protože se vyhouplo na nejmilejší kavárnu celé Vídně! 
Velkou zásluhu na tom měl barista Werner, který se s námi začal bavit o kávě, o tom jak kávu praží (ukázal nám jejich pražící místnost), jak vypadají a voní různá ještě nepražená zelená zrna (cukrový hrášek!!), vyprávěl nám o svých cestách po plantážích a uspořádal si s námi malý cupping. Díky tomu bylo pro nás (pro mě určitě) Coffee Pirates největším zážitkem celého výletu! 

Kavárna je větší než ostatní espresso bary, pohodlně se sem vejde třeba 30 lidí. Jak už jsem zmínila, kávu si praží sami a je opravdu super! Tuhle kavárnu nesmíte minout!

MOOOOC kávy! 


3. ZÅMM Coffee CollectiveZÅMM Coffe Collective - další kavárna, která v době naší návštěvy ještě voněla novotou. Šedé stěny, dřevo, vysoké posezení a hlavně úžasná zahrádka ve dvoře, to je ZÅMM. Zaujal mě především přístroj na cold drip, ale kvůli vysoké míře kofeinu v krvi jsme si daly jen rychlé espresso a načerpaly síly na hledání dalšího místa.  


4. Cafe.atelierNěkdy už jsem holky unavovala svou touhou stihnout všechny vytyčené kavárny, proto jsme se rozdělily a já a Joho jsme zamířily ještě do Cafe.atelier na rychlý drink. Cafe.atelier si umím představit spíše jako večerní bar/kavárnu, čemuž odpovídal i velký výběr alko nápojů a vín. Usměvavý barista nám připravil ledovou cascaru a božské shakerato (lepší jsem asi nepila). 


5. Kaffeemodul & Brass MonkeyO Kaffeemodul jsem psala již v minulém článku, přesto jsme ho s holkami nemohly minout, protože jsme bydlely přímo za rohem (byt jsme si našly přes airbnb.com). Velmi mile mě překvapilo, že mě barista téměř po roce poznal a hned se mě ptal, jestli jsem u nich již byla a jestli mám blog :) (zdravím!) 


Kavárně/pekárně Brass Monkey bych asi nedala plný počet bodů, kvůli kávě, která se nám prostě netrefila do chuti. Řecká pražírna Taf nám nezachutnala. Na druhou stranu musím pochválit nabízené cupcakes (na fotce čokoládový s arašídovým máslem)! Takže pokud bych příště šla kolem, vezmu si jen sladké do ruky a pro kávu raději popojdu dál. 
 Přikládám i fotky z mobilu a mého instagramu!

1. Kaffeemodul/ 2. Nádvoří krásné Universität Wien /3. Kaffemik/ 4. Ledový filtr v Kaffemik

1.Naschmarkt/ 2. Krásná retro cukrárna, kde vám nabraly zmrzlinu do domácích ještě horkých vaflí/ 3. Brass Monkey/ 4. Povinný suvenýr!


Už se nemůžu dočkat, až zase do Vídně pojedu, tolik krásných míst! Máte ještě nějaký tip na kavárnu, kterou jsem ve Vídni minula a stojí za to? Sem s ní! Ať můžu začít plánovat výlet! 

Mějte se krásně a ať nám ta zima rychle uteče! 


2 komentáře:

  1. achjo, já už chci také léto! Fotky vypadají skvěle, do Vídně jezdím celkem často a ta první kavárna mne dost zaujala, takže ji určitě vyzkouším!

    OdpovědětSmazat
  2. kafe teda téměř nepiju, ale do takového podniku bych šla posedět a vyzkoušet nějakou opravdu vynikající kávu :)

    OdpovědětSmazat