středa 11. března 2015

Coffeetrip Paris*


Představte si, že nepijete kávu (těžký, já vím), dokonce ji nemůžete ani cítit, a přesto jezdíte se svojí přítelkyní na výlety za kávou, kde chodíte od rána do večera jen z kavárny do kavárny a ještě sloužíte jako navigátor a nosič foťáku... No nevykašlali byste se na to?
Tímto děkuji mému nejmilejšímu Markovi, že se na to nikdy nevykašle a vždycky mě zavede tam, kam mám namířeno!* 


A proto jsem si v létě řekla, že je na čase udělat radost i jemu a vyjeli jsme autem do Normandie, kde jsme od rána do večera chodili z muzea do muzea po 2. světové válce. (ale o tom více až příště)
ALE uznejte, když jsme projížděli přes Paříž, nešlo se tam cestou zpět nezastavit a pár kaváren oběhnout, no ne? 


I přesto, že mi spousta lidí říkala, že v Paříži si dobrou kávu fakt nedám, není to pravda. Kaváren sice není tolik jako třeba ve Vídni, ale i tak je jejich trend vidět i v Paříži a bez dávky kofeinu zůstat nemusíte. 


I. Fondation Cafe


 První kavárnou, kterou jsme navštívili bylo Fondation Cafe, maličká kavárna s pár zákusky, zelenými hrníčky a moc milým baristou. Objednala jsem si cappuccino, které bylo připravené z kávy od francouzské pražírny Belleville. Na tu jsem natrefila ještě v dalších kavárnách a upřímně mě nějak ohromně nenadchla, ale mohu hodnotit jen podle espresso přípravy. Nebyla špatná, ale že by mě přesvědčila, abych si ji koupila domů, to ne. 
Ve Fondation jsme měli ještě mrkvový dort, který byl teda naprosto boží! Nepřeslazený, vláčný a doplňovala ho svěží citronová poleva. 
Kavárna se nachází v celkem klidné ulici, takže ideální si sednout ven na sluníčko a relaxovat. 
Celkově hodnotím Fondation jako příjemné místo, kam bych se určitě chtěla ještě podívat!
II. Boot Café


Další naše kroky směřovaly do Boot Café, pidi kavárny, která je schovaná za nápisem "Cordonnerie" - v překladu obuvnictví. 
Brzy jsem pochopila, že kavárny mají jedno společné, jsou velmi malé, takže se tam moc lidí nevejde. V Boot Café jsme tedy moc dlouho nepobyli, protože bylo plno. Objednala jsem si tedy flat white sebou, vyfotila pár fotek a běželi jsme dál. Káva byla v pořádku a s baristkou jsem prohodila pár slov o dalších kavárnách. Celkově na mě kavárna udělala příjemný domácký dojem.


III. Ten Belles


Třetí kavárnou byla Ten Belles, další milé místo, které bylo opět plné k prasknutí. Objednala jsem si tedy espresso macchiato sebou a pozorovala šrumec do chvíle, kdy mi barista podal kelímek se srdíčkem s moc dobrou kávou!

IV. Télescope


Sedli jsme si až v další kavárně, kterou byla Télescope. Objednala jsem si kenyu na aeropress a prozkoumávala vystavenou kávu ze švédské pražírny Kafferostare Per Nordby, kterou jsem do té doby neznala. Jakmile jsem dostala svoji kávu a poprvé se napila, věděla jsem, že budu ostuda a z Paříže si povezu kávu ze švédské pražírny, fakt ultramegadobrý! 
Jestli někdo pojedete do Télescope, musíte tuhle kávu zpět přivézt (i pro mě)! :)
V. Coutume


Ještě nekončíme, předposlední kavárnou bylo Coutume. Konečně větší prostor, lahodně vypadající snídaně, které jsme ale bohužel nevyzkoušeli, protože jsme se v první potkané pekárně nacpali několika pain au chocolat. Objednali jsme si aeropress, cappuccino a  zase mrkvový dort (Marek se pasoval na oficiálního ochutnávače carrot cake všude, kde jsme ho potkali). VI. KB Cafeshop


A jako poslední jsme navštívili KB Cafeshop, asi největší kavárnu z našeho coffeetripu. Nejvíc nadšená jsem byla, když jsem zjistila, že mají na mlýnku kávu od Five Elephant. Objednala jsem si cappuccino, dostala číslo na stůl a čekala na kávu. Bohužel jsem byla dost zklamaná, když mi objednávku přinesli, protože cappuccino bylo posypané kakaem, což úplně změnilo chuť kávy. 
Místo bylo ale moc milé a neformální, když vejdete dovnitř, narazíte na obložený bar v prostoru, kolem kterého běhá obsluha a připravuje kávu a snídaně. 

V Paříži jsme bohužel nestihli pár podniků, kde by to mohlo být fajn. Určitě bych příště vyzkoušela bistro Pancake Sisters, na které jsme jednou narazili, když jsme bloudili ulicemi. Dále jsme nestihli zajít do kavárny Holybelly, která měla zrovna zavřeno, když jsme tam došli. Ráda bych se také podívala do Loustic, kterou jsem na fb objevila až nedávno.

Co ale nesmíte vynechat je Lafayette Gourmet! Projděte si hlavně supermarket ve spodní části a v přízemí si kupte macarons od Pierre Hermé, které jsou nebeské a nikde jsem lepší neměla.
ALE pokud chcete něco, co vás vystřelí z nebe do vesmíru, kupte ještě éclair z L'éclair de génie! Nejlepší sladkost na světě!


Chystáte se někdo do Paříže?
Máte tam svá oblíbená místa, které nikdy nevynecháte? 

Mějte se krásně a hooodně dobrého jídla! 

1 komentář:

  1. To jsou opravdu krásné fotky! Já jsem velkým fanouškem takových kaváren!
    Až pojedu do Paříže, nevynechám rozhodně tu druhou.
    Jen kéž bych si tu kávu alespoň zvládla objednat ve francouzštině...

    OdpovědětSmazat