čtvrtek 22. srpna 2013

Vaření s Oldřichem Sahajdákem*


Díky Foodies clubu VŠE, který vede má úžasná foodies kamarádka Jana, jsem se zúčastnila vaření s dvojitým držitelem Michelinské hvězdičky, Oldřichem Sahajdákem. 
Vaření probíhalo v La Degustation Boheme Bourgeoise, přesněji ve zkušební kuchyni restaurace. 
Nejprve jsme si prošli opravdou kuchyni restaurace a podívali se, jak kuchaři skladují potraviny. Je obdivuhodné, kolik věcí si kuchaři dělají sami. Ve skladech najdete domácí marmelády, různé octy nebo domácí zázvorové pivo. 
Poté jsme již zakotvili v naší zkušební kuchyni, dostali menu, nahodili zástěry a šli na to. Na našem degustačním menu bylo 6 chodů, nakonec jsme jich ale připravovali jen 5 a jedli 7...Kouzlo. 
Kouzlo to samozřejmě nebylo, protože jsme jako pozornost dostali skvělý tataráček v oplatce a bez práce pro nás byl i první chod, protože kedlubna se musela nechat marinovat delší dobu. 


Proto jsme se rovnou pustili do druhého chodu, což byla cibule a špek s omáčkou z hroznového vína.
Druhý chod byl pro mě asi nejzajímavější, tvořil ho mimojiné celer pečený v chlebu. Proto jsme si nejdřív udělali těsto na obalení celeru, celer obalili a dali péct.

 Upečený celer v chlebu jsme oloupali, nechali vychladnout a před servírováním ogrilovali.

 O. Sahajdák a Foodies VŠE v akci.

 První chod, hovězí tataráček v křupavé oplatce. Byl úchvatný!!!

 Kedlubna a libeček byl další chod, který zastupoval takovou malou chuťovku. 

 Dalším chodem byla cibule a špek, na tomto jídle už jsme spolupracovali s Oldřichem a u stolu se neslo jen dlouhé aaach. Kdo by řekl, že cibule může být tak dobrá?

 Celer pečený v chlebu se podával s domácím celerovým tvarohem, jablečným pyré a nastrouhanou petrželí. Celer jsem jako malá neměla ráda, ale potom, co jsem ochutnala celerový krém s portským vínem, zamilovala jsem si ho. Tenhle chod byl pro mě tedy úchvatný!

 U hlavního chodu jsme neměli žádnou omáčku, záměrně. Na každý talíř jsme dali syrový žloutek a pistolí ožehli jeho povrch, aby se trochu zpevnil, ale zůstal krásně tekutý.

 Hlavní chod tvořilo grilované kuřecí maso, ožehlý žloutek, bylinková krupicová kaše, slané corn flakes, ředkvička a bylinky. 


Předposledním chodem byly úžasné lišky s kapustou a omáčkou s přepuštěným máslem. 

A sladkou tečku tvořily lívance s pěnou z broskví a rebarborou. Mňam!

A tady už jsme všichni Foodies a Oldřich Sahajdák. Bylo to úžasné odpoledne- večer a všichni jsme si to moc užili. Děkuji moc panu Sahajdákovi, že si nás pustil do kuchyně, trpělivě odpovídal na naše dotazy a byl naprosto skvělý učitel!

Další fotky nejen z této akce můžete najít na mém instagramu, který už dlouho zběsile používám, ale vždy se o tom zapomenu zmínit. Můj instagram najdete tady pod přezdívkou bitinghanah. 

8 komentářů:

 1. úžasná jídla...skvělá zkušenost...

  OdpovědětSmazat
 2. Moc by se mi bývalo líbilo, kdybychom na vš během studií měli taky takový foodies klub. Závidím!

  OdpovědětSmazat
 3. Závidím tak strašně moc!!!! :-(

  OdpovědětSmazat
 4. Wow, tak to ti závidím :) Muselo to být skvělé :) Ta jídla vypadají dokonale :)

  OdpovědětSmazat
 5. vaření je umění a já mám neskutečný hlad! :D

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 7. Hezky clanek, fotky i cela akce - ochutnala bych vse!!

  OdpovědětSmazat