úterý 12. listopadu 2013

Black+Blum, Box appetit a Thermo pot!

Dneska bych vám ráda něco pověděla o mých oblíbených Black+Blum a ukázala Vám, co od nich používám.
Designovou firmu B+B vedou Angličan Dan Black a Švýcar Martin Blum a zaměřují se hlavně na designové vychytávky do domácnosti. V jejich kolekci najdete takové šílenosti jako je gril v květináči, ale i velmi praktické věci např. skvělé nádoby na jídlo, které vám dnes chci ukázat.

Když jsem na střední škole odmítla chodit do školní jídelny a obědvala v kavárně pořád dokola tousty s jahodovým shakem, zapátrala jsem na internetu a rozhodla se investovat do kvalitní nádoby na jídlo, kterou si můžu brát všude sebou. 
Je to asi dva roky, co jsem narazila na Black+Blum a jejich Appetit box, který se mi líbil jednak vzhledově a také jsem byla ráda, že se může nádoba umístit do mikrovlnné trouby a myčky. Další výhodou je, že Appetit box má různé přihrádky, které můžete naskládat do krabičky, takže si můžete nést odděleně přílohu a maso, salát a dresink nebo třeba hlavní jídlo a dezert v jedné krabičce! 
Ke krabičce jsem si pořídila ještě piknikovou tašku, v které můžete lunch box přenášet a pak si ji rozložit a udělat si z ní prostírání, boží!
Krabička má také skvělé těsnění a nikdy mi z ní nic nevyteklo! K boxu dostanete vidličku, kterou upevníte na poutko na krabičce a budete ji mít tak vždy sebou. 


Taška se dá rozložit na prostírání.

Na krabičce mám fakt ráda to, že si můžu nosit v jedné krabičce více věcí odděleně! (Tady riccotové tortellini, špenát a rajčata)

Zvlášť nosím také salát a zálivku (tady jahodový s gorgonzolou, jó z léta)...

Na tuhle krasavici už jsem koukala pěkně dlouho, bohužel ji dlouho nikdo nedovážel do ČR a já byla zkrátka líná si jí objednávat ze zahraničí. Když jsem před 2 týdny viděla, že pražské NAOKO má thermo pot v nabídce, ihned jsem kupovala. 
Thermo pot vlastně není nic objevného, jde o velkou termosku, která je určená na přenášení pokrmů, které potřebují zůstat teplé (kaše!) nebo studené (gazpacho!) . A protože na podzim nejím skoro nic jiného, než polévky,Thermo pot se mi náramně hodí. Hodně lidí může namítnout, že si polévku můžete dát do jakékoliv termosky, můžete, ale já vím, že mi thermo pot vydrží (kdyby ne záruka 10 let) a také tady prostě investujete do designu a já si chtěla udělat radost O:-). 

Thermo pot je magnetický a je k němu přibalená kovová lžíce, která drží na termosce. Thermo pot vypadá ohromně, ale ve zkutečnosti má velmi silné zdi, takže dovnitř se vám vejde tak 1 velká porce polévky.


Aby jídlo déle vydrželo teplé, musíte nejdřív Thermo pot naplnit vařící vodou, aby se nádoba předehřála.

Samotnou mě zajímalo, jak dlouho Thermo pot udrží polévku teplou. Na zkoušku jsem tedy Thermo pot naplnila kapustovým krémem se slaninou a blanšírovanými kapustičkami. 
Po 3 hodinách - Polévka ve stejné teplotě (horká) a stejném stavu, jako jsem ji tam dávala. Super!
Po 6 hodinách - Teplota jo! Byla o trošku menší, než na začátku, ale polévka byla stále teplá tak akorát. Problém se vyskytl jinde a vy možná již tušíte kde, jsem to ale blbec! Po 6 hodinách v tom teple vám samozřejmě smetana v polévce zkysne. Áchjo, to mě vůbec nenapadlo! 
Thermo pot tedy déle v perfektním stavu a teplotě udrží z polévek především vývary - rameny, pho, bún atd., ale pro smetanové krémy to NA DLOUHOU DOBU není to pravé, takže buď rychleji sníst, nebo zkusit např. kokosové mléko (nebo to zkysne taky?). 

Ceny v českých eshopech:
Lunch appetit box - 490,-
Taška na appetit box - 175,-
Thermo pot - 895,-

Nádoby Black+Blum stejně určitě doporučuji a dávám všem tip na vánoční dárek pro ty, co si nosí neustále jídlo sebou! U nás je můžete sehnat v NAOKO nebo např. Freshlabels

Znáte Black+Blum, máte něco od nich? 
Nosíte si rádi jídlo do školy, práce, parku? A v čem?


6 komentářů:

 1. Ten lunch box je skvělej :) Asi taky zainvestuju, když to s tou kantýnou ve škole moc nefunguje :D:)

  OdpovědětSmazat
 2. Ten box je skvělý:) já mám teď z Tesca..a ehm..vytekl po prvním použití..

  OdpovědětSmazat
 3. Ten lunch box jsem si koupila v Anglii, strašně se mi líbil a stál tam 10 liber. Ale vyteklo mi z něj pokaždé úplně všechno, fakt jsem byla vždycky hodně vytočená (zálivka v učebnicích, hmm, bezva :D ). Takže mi teď leží ve skříni a já používám vesele tescoma krabičky, co kterých dám s klidným srdcem i polívku.

  OdpovědětSmazat
 4. Jejda, to je ale parada! Asi si napisu Jeziskovi :)

  OdpovědětSmazat
 5. Krásné fotky!:) a ten lunch box chcii, jen kdyby nestál 5 stovek :D

  OdpovědětSmazat
 6. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4 miliony investorů a obchodníků ze 170 zemí

  227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

  OdpovědětSmazat