úterý 11. února 2014

Café Jen - místo, kde začít den!


Café Jen je ideální místo na spoustu věcí. 
Jednou z nich je obrovská snídaně, taková ta, po které můžete rovnou zpátky do postele:). A protože snídaně miluju, stal se Jen mým oblíbeným místem. 

Café Jen je menší kavárna v Kodaňské ulici v pražských Vršovicích. Kavárnu si otevřeli dvě milé slečny, které většinu času najdete za barem. 
Do Jena chodím v poslední době opravdu často, protože to mám blízko a mají skvělou kávu (Has Bean Coffee). Co se mi ale u Jena líbí nejvíc je přístup a atmosféra. To, že si vás někdo pamatuje, pamatuje si, co si dáváte za kávu, zeptá se vás na den apod. je prostě super. 
Je fajn, že se v Praze vyrojilo spoustu kaváren, ale v některých na tento osobní přístup nenarazíte a přesto, že tam chodíte skoro každý den, zůstává obsluha zcela chladná.


Interiér
V Café Jen je příjemný barevný interiér, kterému vévodí bar s kávovarem. Na baru si můžete prohlídnout, jaké dobroty jsou zrovna napečené. 

Nabídka je popsaná na tabulích, které jsou vevnitř i venku.


Snídaně
A dostáváme se k mé nejoblíbenější části a tou jsou snídaně, hlavně ty víkendové. Každý pátek totiž můžete na fb stránce Café Jen sledovat, co je zrovna za ''víkendový speciál'', tedy většinou velký talíř plný dobrot, který se podává celou sobotu i neděli. Někdy narazíte na full english, někdy na lívance a většinou je to takový talíř od všeho trochu (a to se mi hrozně líbí, protože mám přece chuť na všechno). 
Ale nezoufejte ani v týdnu, ve stálé nabídce jsou míchaná vajíčka s cibulkou, párečky s křenem a hořčicí, domácí müsli nebo třeba krupicová kaše! Snídaně se samozřejmě podávají po celý den!Nápoje
Z nápojů musím doporučit domácí zázvorovou limonádu, která není přeslazená a má pořádný zázvorový říz. Za zmínku určitě stojí i drink HUGO, což je prosecco s bezinkovou šťávou, sodou a mátou. Mňam!
Na zahřátí se hodí čaj z čerstvé máty a zázvoru.

Káva
Jak už jsem zmínila, v Café Jen dostanete výbornou kávu z britské pražírny Has Bean Coffee. Na mlýnku mají nejčastěji espresso směs Jailbreak, ale může se objevit i něco jiného. 
U Jena kávu umí, vždy jsem dostala správně udělané cappuccino, espresso i latté. 
Příjemné je, že si kávu můžete koupit i domů, většinou mají na prodej dva až tři druhy po 250g. Pokud ale toužíte po Has Bean kávě, kterou zrovna nemají, rádi vám ji objednají, stačí jim napsat na fb. 
TIP: pokud dorazíte do kavárny promrzlí, zkuste si objednat námořnické latté s kubánským rumem a medem!Dobroty
Každý den si v Café Jen pečou sami spoustu koláčů, cookies, quichů apod. Já zkusila mrkvový dort, čokobanánovou bábovku, čokoládové cookies, cheesecake, cupcake... (a už ani nevím co ještě) a všechno bylo skvělé!
Takže příště, až se vám něco povede a řeknete si, že si fakt zasloužíte odměnu, zajděte do Jena na snídani nebo jenom na kávu. Stojí to fakt za to! 

Plus ještě dodám, že do Café Jen můžou pejsci a kdo najde krásného chlupáče na druhé fotce, má bod! :)

Mimochodem dneska se mi stala vtipná věc. Do kavárny, kde pracuji, přišla jedna z majitelek Café Jen na polévku, takže jsme si to obsluhování prohodili. Tímto zdravím! :)
14 komentářů:

 1. Už tolikrát jsem na to u tebe koukala na IG, že se tam snad budu muset vypravit, až budu v praze, je mi to tam strašně sympatické :))

  OdpovědětSmazat
 2. Vypadá to úžasně! Díky za další skvělý tip!

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadá to krásně!
  Škoda že v Praze jsem vždycky jen na chvíli a většinou jen kolem centra, tahle kavárna by za návštěvu určitě stála:)

  OdpovědětSmazat
 4. tam musím zajít. mně se líbí třeba v bistru 8

  OdpovědětSmazat
 5. V Praze jsem vyzkoušela již nespočet kaváren, ale právě mi všude vadil ten chladný přístup obsluhy..takže mám jasno-až se někdy budu nacházet v okolí Vršovic, vím, kam za kafčo a něco na zub zajdu :)

  OdpovědětSmazat
 6. presne takéto priestory zbožňujem. :)

  OdpovědětSmazat
 7. po téhle kavárně pokukuju, byla jsem teď v nedalekém Monoloku, který je taky úžasný a mohu jen doporučit. :)

  OdpovědětSmazat
 8. Prostředí kavárny vypadá příjemně a dobroty jsou k nakousnutí..škoda jen, že je až v Praze

  OdpovědětSmazat
 9. Prostředí kavárny vypadá příjemně a dobroty jsou k nakousnutí..škoda jen, že je až v Praze

  OdpovědětSmazat
 10. vypadá to na moc příjemný prostředí :) no a ty dobroty, mňam, mňam!

  OdpovědětSmazat
 11. To je krásná kavárna!! Až se rátím do ČR určitě tam zajdu, díky za tip!:P

  OdpovědětSmazat